Veekindel vineer – 4 näpunäidet selle kasutusea pikendamiseks

Kasevineer on tuntud kui tugev ja vastupidav materjal, mida on võimalik kasutada mitmeks otstarbeks.  Veekindel vineer omab aga kõrgetele vastupidavusnäitajatele ka kõrget veekindluse taset, mis veega kokkupuutel ei hakka mädanema, paisuma ja kaarduma. Lisaks materjal ei ole vastuvõtlik hallitusele ega mädanikule. Tänu nendele omadustele on see leidnud laialdast kasutust ehituses betooneerimistööde läbiviimisel ja väliobjektide ehituses (skatepargid, ronimisseinad, mägnuväljakud, välimööbel jne).

Veekindel vineer ehk lamineeritud vineer

Klassikaline tumepruun veekindel vineer ehk lamineeritud vineer on kaetud spetsiaalse veekindla fenoolkattega, mis kaitseb spoonikihte niiskuse ja päikese eest ning võimaldab vineeri kasutada ka õues või niisketes ruumides. Nii nagu kõik teised materjalid ei ole ka veekindel vineer igavene. Küll aga saab üsna lihtsate võtetega selle kasutusea pikendada, et tooted saaksid vaatamata välistingimuste mõjule kauem vastu pidada, ning betoneerimiseks kasutatavat kasevineeri saaks kasutada rohkem kordi.   

Kuidas pikendada veekindla vineeri kasutusiga?

Siin toome välja neli väga lihtsat näpunäidet, kuidas pikendada veekindla vineeri kasutusiga. Neid võtteid võiks ja peaks ette võtma igaüks, kes soovib kasutada veekindlat vineeri välistingimustes või niisketes siseruumides, aga ka valamistööde jaoks:

veekindel vineer

1. Kata vineeri servad veekindla värviga: nii lõigatud servad, kui ka need, kus tehase värv juba peal. Maailma suurim kasevineeri tootja SVEZA soovitab näiteks oma toodetega kasutada akrüülvärvi TEKNOS Teknol JRL (Soome) või hermeetikut välistamaks niiskuse plaati imbumist (paisumist).

veekindel vinner

2. Täida tööde käigus tekkinud avad silikooniliimiga taksitamaks niiskuse plaati imbumist (paisumist).

veekindel vineer

3. Hoidu plaadi pillamisest ja lohistamisest. Mehaanilised kahjustused vigastavad plaadi pealmist kaitsekihti, mille tagajärjel võib niiskus kergemini sattuda plaadi sisemistesse kihtidesse.

veekindel vineer

4. Hoiusta vineerplaadid tuulutatavates siseruumides horisontaalses asendis. Pane plaadid kas aluste või prusside peale.

Tutvu meie veekindla vineeri valikuga siin. Samuti on saadaval värviline veekindel vineer. Küsimuste korral, kirjuta meile. Peale esialgset sisendinfot saame teha juba konkreetse pakkumise. Probex OÜ-l on 20 aasta kogemusi vineeri- ja puitplaatmaterjalide turul, tegeledes kõrgkvaliteetse vineeri ning muude puitplaatmaterjalide hulgi- ja jaemüügiga nii Eestis kui ka välisturgudel.